chudnutie po poôrode

Chudnutie po pôrode

Tehotenstvo patrí určite k najkrajším obdobiam, aké žena môže zažiť. Prináša však so sebou i neduhy, ktoré neovplyvníme. Veľkú chuť k jedlu a málo pohybu. Táto príčina spôsobuje, že počas tehotenstva priberieme pár kíl navyše. Niektoré mamičky majú také šťastie, že počas tehotenstva nepriberú. Zvyšuje sa len kvôli plodu. Preto, keď mamička porodí zostane štíhla, ako pred pôrodom. Mnoho žien má však vysokú tendenciu priberať, tie sa po pôrode musia snažiť schudnúť.

Veľa doktorov neodporúča zdvíhať, ale dokonca i dokonca športovať hneď po pôrode. Väčšiu fyzickú zdatnosť môžete zo seba vydať až po 2 – 3 mesiacoch, kedy telo pomaly prechádza na pôvodný režim. Určite nie je vhodné vykonávať ťažké športy. Čo by ste však ani počas týchto období nemali zameškať je preťahovanie svalov. Je to veľmi dôležité pretože svaly sa stiahnu a po prvom fyzickom výkone sa budete cítiť so svalovicou naozaj nepríjemne.

Vhodné cviky pre tehotné obsahuje napríklad jogy, ktorá je vyhradená pre mamičky alebo zumba, kde sú pohyby menej agresívne a pomalšie. Pomocou týchto cvikov môžete schudnúť i vy. Schudnúť však môžete i doma, kde môžete vykonávať klasické cviky. Veľa žien si chváli cviky na fit lopte. Tú si môžete kúpiť napríklad v lekárni alebo v športovom obchode.

Cviky na fitlopte si môžete prezrieť napríklad na letáčiku alebo na videách, ktoré sú verejnosti prístupné.