ako schudnúť z brucha

Ako schudnúť z brucha

Brucho je najobávanejšou časťou tela u žien, ale i mužov. Prečo?Pretože práve na ňom sa tuky ukladajú najčastejšie. Mnoho obéznych ľudí si povie, že je najlepšie slaninu si vyrezať. Ale končia sa tým skutočné problémy? Určite nie, tuk ktorý je priamo pod kožou, je neškodní, síce esteticky nevyzerá dobre, ale telu neubližuje. Horšie je to s vnútrobrušným tukom, ktorý náš organizmus skutočne ohrozuje.

Črevá obézneho človeka sú jednoducho obalené tukom, tento tuk tu rozhodne nemá čo hľadať pretože zaťažuje vnútorné orgány. Kedy tento tuk vzniká? Vzniká napríklad pri nesprávnej strave a nedostatku pohybu. Viscelárna obezita spôsobuje hlavne to, že množstvo ľudí zomiera na choroby typu kardiovaskulárneho ochorenia, nádorového ochorenia, na ochorenie pečene a iné príčiny.

Ako zistíte, že trpíte viscelárnou obezitou? (vnútrobrušným tukom) Test si môžete urobiť i doma za pomoci krajčírskeho metra. Priložte si ho na obvod pása a zmerajte ho. Viac ako 102 centimetrov u mužov a viac ako 88 centimetrov u žien znamená obezitu – tú zlú pre zdravie. Preto by ste s týmto problémom vo vlastnom záujme mali niečo robiť.

Nepomôže vám nič iné, len správna a pravidelná strava a množstvo pohybu. V dnešnej dobe už bez problémov nájdete mnoho športových centier, kde si môžete zatancovať, zaplávať, zahrať loptové hry a mnoho ďalších. Stačí si vybrať podľa vášho uváženia, v dnešnej dobe nechodí do týchto centier len mládež, ale i starší seniori.