chudnutie v puberte

Chudnutie v puberte

Puberta je obdobie života, ktorým si prejde každý z nás. Je to neľahké obdobie, v ktorom sa nám búria všetky hormóny. Pubertu zvyčajne sprevádza akné a veľká chuť k jedlu. Mnoho detí, ktoré boli odmalička tlsté sa v puberte premenilo na štíhle a vysoké.

Je to v dôsledku toho, že v tomto období sa naše svalstvo začína vyvíjať. Mnoho deti je v tomto období najviac aktívne činné a hladné každú chvíľu. Preto je veľmi dobré, keď dieťa pravidelne jedáva a pije vodu. Pokazí sato v tej chvíli, keď dieťa začne jedávať v neskorých hodinách a nepravidelne.

Je to hlavne v dôsledku toho, že mnoho dnešných detí sedí často u počítača. Mnoho z nich si smäd alebo hlad neuvedomuje, kladní sa cítia až po vypnutí počítača, keby je zvyčajne neskoro. V takom prípade nenastané nič iné „ len rabovanie chladničky“. Takýto životný štýl, nie je vôbec zdravý preto dochádza k tomu, že deti začínajú tlstnúť.

Tento problém sa netýka len chlapcov, ale i dievčat. V takomto prípade je nutné dieťaťu vysvetliť, že je nutné jedávať pravidelne. Riešením nie sú žiadne drastické diéty. Práve naopak mnoho jedla v pravidelných dávkach. Mnohé dievčatá trpia v tomto období anorexiou preto na ne dohliadajte, či zjedia, čo im naložíte na tanier.