BMI kalkulačka

Výpočet BMI – kalkulačka

Každý kto je v procese chudnutia, alebo by chcel schudnúť, potrebuje nejaký nástroj na to, aby si odmeral, ako na tom aktuálne je, alebo ako sa mu s chudnutím darí napredovať. Zvyčajne siahame po obyčajných váhach a snažíme sa na príklad porovnať našu hmotnosť z pred dvoch týždňov, s hmotnosťou ktorú máme dnes. Presnejšie je však BMI.

Porovnávanie hmotnosti nemusí byť presné

Aj malé dieťa vie, čo je vašim cieľom. Ak chudnete, chcete jednoducho na ciferníku váhy, po dvoch týždňoch odriekania vidieť jednoducho aspoň dve kilečká menej. No ale tento údaj môže byť klamlivý. Keďže porovnávate iba jediný údaj, môže do tohoto porovnania vstúpiť množstvo faktorov, ktoré ho urobia nepresným. Na príklad, ako viete že úbytok hmotnosti nemá za následok iba strata vody z organizmu? To sa pri vážení rozhodne nedozviete.

Neporovnávajte vašu hmotnosť, ale radšej BMI

Kvalitná BMI kalkulačka pomôže

Z toho dôvodu je vhodnejšie pri chudnutí radšej porovnávať BMI index prípadne nejaký jeho rozšírený ekvivalent. Výpočet totiž zahŕňa viacero údajov a nie teda výsledné číslo nie je tak zavádzajúce ako hmotnosť na váhe. Na internete je dostupných vzorcov na výpočet BMI. Je tu ale dosť veľa BMI kalkulačiek. Niektoré počítajú presnejšie iné zase horšie. My vám odporúčame túto zázračnú BMI kalkulačku, ktorá vám okrem vášho BMI a vašej ideálnej váhy vysvetlí aj ďalšie okolnosti. Dokáže to vďaka zabudovanej umelej inteligencii ktorá vám je schopná dokonca vysvetliť všetky podrobnosti okolo vašej hmotnosti.