chudnutie v a posilovanie

Chudnutie a posilovanie

Posilňovňa patrí, čím ďalej tým viac k obľúbenejším centrám mladých, ale i starých. Mnoho ľudí chodí do posilňovne aby sa odreagovalo a zhodilo „nejaké tie kilečká“. Nájdete tam skutočne mužov i ženy. Pokiaľ idete do posilňovne prvýkrát, nemusíte sa ničoho báť ani hanbiť. Každý raz začínal a výnimkou nie ste ani vy.

V posilňovni môžete využiť množstvo prístrojov. Výhodou posilňovne je i to, že si môžete zaplatiť osobného trénera, ktorý vám nachystá nie len jedálniček a ukáže pitný režim, ale vám aj ukáže ako máte posilňovať. Pri správnom používaní nástroja sa vaše cvičenie určite zlepší. Na druhú stranu si to pýta daň a to peniaze. Aby ste ušetrili je vhodné si zakúpiť pernamentku.

Okrem prístrojov, ktoré sú vám samozrejme v posilňovni k dispozícií sa veľa začiatočníkov odhodlá práve na činky alebo bench. Činky nie sú vhodné len pre mužov, ale i pre ženy. Mnohé z nich využívajú hlavne bežiace pásy a samozrejme bicykle. Pretože najproblematickejšie časti u žien je hlavne brucho, stehná a samozrejme boky a zadoček.

Aby boli naše partie dostatočne štíhle, je nutné neustále dbať o to čo dávate do žalúdka a samozrejme pravidelne cvičiť. Využívať môžete i priestory mimo posilňovne, kde si môžete napríklad zaskákať na švihadle alebo zacvičiť na podložke. Je nutné, aby boli svaly v neustálom pohybe pretože ak to tak nie je môže vás prekvapiť svalovica. Pred každým cvičením je dobré sa rozcvičiť zaručíte si tak „pohodlné športovanie“.